Şifanur
Gülistan
Üç Mescid
ANASAYFA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ ANKETLER ARŞİV İLETİŞİM PAYLAŞIM

BİR AYET - BİR HADİS

BİR AYET 

Göklerde ne var, yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Siz içinizdekileri açığa vursanız da gizli tutsanız da Allah onunla sizi hesaba çeker. Sonra dilediğini bağışlar, dilediğine de azab eder. Allah her şeye kadirdir.(Bakara Suresi - 284)

   BİR HADİS

"Evimle minberimin arası, Cennet bahçelerinden bir bahçedir ve minberim havzımın üzerindedir." (bk. Buhârî, Fadlı Salati Mescidi Mekke, 5; Müslim, Hac, 92; Müsned, 2/36, 236, 450, 534; 4/41)

 
HUD SURESİ

HUD SURESİ

26 - Aralık - 2010, 23:05

.....

Hûd suresi, (50, 60. ayetlerinde) Hz. Hûd (a.s.) ve onun kavmi olan "Âd kavmi"nin kıssasını ihtiva ettiği için bu ismi almıştır.

Bu kıssa da Kur'an'daki diğer kıssalar gibi Hz. Hûd (a.s.) ile putları bıra­kıp Allah'a kulluk etmeye davet ettiği kavmi arasındaki şiddetli ve sert müca­deleyi bize anlatmaktadır.

Âd kavmi küfür ve yalanlama da ısrar edince Allah onları her taran kap­layan çetin bir azapla cezalandırdı. Bu, yedi gece ve sekiz gün durmadan de­vam eden, uğultu çıkaran, her şeyi kasıp kavuran ve şiddetle esen bir kasırga idi:

"(Âd kavmini yok etme) emrimiz gelince Hûd'u ve O'nunla beraber iman edenleri rahmetimizle kurtardık. Onları çetin bir azaptan kurtardık." (Hûd, 58).

"Ad kavmi ise, uğultu çıkaran, her şeyi kasıp kavuran ve şiddetle esen bir rüzgarla yok edildi. Allah onların köklerini kazımak için o kasırgayı yedi gece sekiz gün aralıksız estirdi. Eğer orada olsaydın, onların kökünden sökülmüş kof hurma kütükleri gibi yere serildiklerini görürdün. Sen onlardan hiç kurtulup kalanı gördün mü?" (Hâkka,69/ 6-8). [1]


 

[1] Vehbe Zuhayli, et-Tefsirü’l-Münir, Risale Yayınları: 6/261.

Bu haber 1724 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Surelerin Adı

CUMA SURESİ

CUMA SURESİ ........

FATİHA SÛRESİ

FATİHA SÛRESİ .....

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Web Sitemizi Beğendiniz mi?

Tüm Anketler

NAMAZ VAKTİ

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.© 2010 www.sifanur.com