Şifanur
Gülistan
Üç Mescid
ANASAYFA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ ANKETLER ARŞİV İLETİŞİM PAYLAŞIM

BİR AYET - BİR HADİS

BİR AYET 

Göklerde ne var, yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Siz içinizdekileri açığa vursanız da gizli tutsanız da Allah onunla sizi hesaba çeker. Sonra dilediğini bağışlar, dilediğine de azab eder. Allah her şeye kadirdir.(Bakara Suresi - 284)

   BİR HADİS

"Evimle minberimin arası, Cennet bahçelerinden bir bahçedir ve minberim havzımın üzerindedir." (bk. Buhârî, Fadlı Salati Mescidi Mekke, 5; Müslim, Hac, 92; Müsned, 2/36, 236, 450, 534; 4/41)

 
NAHL SURESİ

NAHL SURESİ

26 - Aralık - 2010, 23:03

......

Bu surenin, iki ayetinde (68 ve 69. ayetlerinde) Allah'ın çiçek ve meyve­lerden insanlar için kendisinden şifa bulunan balı meydana getirmeyi ilham et­tiği Nahl (Arı) Kıssası'nı ihtiva etmesi sebebiyle, bu sureye Nahl Suresi ismi verilmiştir.

Bu bal yapma olayı Yüce Allah'ın sanatının hayret verici oluşunda ince in­ce tefekkür edip düşünmeye ve bu sanat ile Allah Tealâ'nm varlığına delil ge­tirmeye teşvik eden gayet hayret verici bir olaydır.

Yine bu surede Allah'ın kullarına verdiği pek çok nimetler bir bir sayıldığı için bu sureye "sûretü'n-niam; nimetler suresi" adı da verilmiştir/1^ [1]


 

[1] Vehbe Zuhayli, et-Tefsirü’l-Münir, Risale Yayınları: 7/299.

Bu haber 1518 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Surelerin Adı

CUMA SURESİ

CUMA SURESİ ........

FATİHA SÛRESİ

FATİHA SÛRESİ .....

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Web Sitemizi Beğendiniz mi?

Tüm Anketler

NAMAZ VAKTİ

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.© 2010 www.sifanur.com