Şifanur
Gülistan
Üç Mescid
ANASAYFA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ ANKETLER ARŞİV İLETİŞİM PAYLAŞIM

BİR AYET - BİR HADİS

BİR AYET 

Göklerde ne var, yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Siz içinizdekileri açığa vursanız da gizli tutsanız da Allah onunla sizi hesaba çeker. Sonra dilediğini bağışlar, dilediğine de azab eder. Allah her şeye kadirdir.(Bakara Suresi - 284)

   BİR HADİS

"Evimle minberimin arası, Cennet bahçelerinden bir bahçedir ve minberim havzımın üzerindedir." (bk. Buhârî, Fadlı Salati Mescidi Mekke, 5; Müslim, Hac, 92; Müsned, 2/36, 236, 450, 534; 4/41)

 
KEHF SURESİ

KEHF SURESİ

26 - Aralık - 2010, 23:03

.......

9-26. ayetlerde Kehf ashabının alışılmadık, hayret verici kıssası açıklandığından dolayı bu sureye Kehf suresi adı verilmiştir. Bu da Yüce Allah'ın göz kamaştırıcı kudretine somut ve kesin bir delildir.

Bu sure "elhamdülillah" ibaresiyle başlayan beş sureden birisidir. Bu şekilde başlayan sureler: Fatiha, En'am, Kehf, Sebe' ve Fâtır sureleridir. Bu başlangıç insanın Yüce Allah'a ubudiyetini, onun Allah'ın nimet ve lütuflarını kabul edişini, Yüce Allah'ın şan ve şerefinin övülmesini, O'nun azamet, celal ve kemalinin itiraf edilmesini hissettirmektedir. [1]

 


 

[1] Vehbe Zuhayli, et-Tefsirü’l-Münir, Risale Yayınları: 8/175.

Bu haber 1671 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Surelerin Adı

CUMA SURESİ

CUMA SURESİ ........

FATİHA SÛRESİ

FATİHA SÛRESİ .....

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Web Sitemizi Beğendiniz mi?

Tüm Anketler

NAMAZ VAKTİ

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.© 2010 www.sifanur.com